Kameralı Sistemler ile Güncel Su Kaçağı Tespiti

Didim Tesisat ta Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Su kaçağı bulma işleminde kamera pahalı bir alet olduğu için çoğu su kaçağı bulan firmalarda görüntülü kaçak arama cihazı bulunmaz. Evinizde işlem yaptırırken mutlaka kameralı cihaz kullanılmasını isteyin.
 • Abartıldığı gibi su kaçağını bulan cihazlar toprağın ya da beton zeminin altını göstermez. Basit bir dinleme ve kameradan oluşan bir düzenektir. Su kaçağını bulmada en etkili faktör cihazları kullanan ustanın tecrübesidir. Deneyimli bir su tesisatçı çoğu zaman cihaza ihtiyaç duymadan su kaçağının yerini nokta atışı gösterir.
 • Su kaçağını bulamayan ustalar genelde birden fazla yerde kaçak gösterip evinizin bütün tesisatını değiştirmenizi önerebilir. Birden fazla patlak boru olmadığı sürece tesisatı yenilemenize gerek yoktur.
 • Kırmadan su kaçağı tamir edilemez. Su sızıntısı tespiti yapılırken kırma çalışması yapılmaz. Çok nadir basit kaçaklar kırmadan tamir edilir.
 • Su kaçağı tespiti yapılırken basınçlı su ile borular test edilir. Bu işlem zaman aldığı için çoğu zaman bu kontrol yapılmaz. Yüksek maliyetlerle karşılaşmamak için temiz su borularında basınç testi yapılır.

Didim Tesisat firmasını farklı kılan özellikler

 1.  Firmamız farklı yerlerde kendini yetiştirmiş ustalarla çalışmaz. Çalışan tüm personel kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz tesisat ustalarından oluşmaktadır.
 2. Kuruluşumuzda firmamızda işe başlayan su kaçağı ustaları ile hala devam ediyoruz. 10 yıldır firmamız usta değiştirmemiştir. Yeni aldığımız ustalar olmuştur fakat firmamızdan çıkan personel olmamıştır. Su kaçağı makine ile bulunmaz, tecrübe ile bulunur. Tecrübeli personel çalıştırmanın zahmeti ağır olur bilirsiniz.
 3. Sektörde Didim Tesisat ismi bir marka olmuştur. Google arama motorunda Didim Tesisat yazın ve arama yapın. Adımıza verilen tüm reklamları görebilirsiniz. Herhangi bir firmayı telefonla arayıp orası didim tesisat mı diye sorun size verecekleri cevap evet burası didim tesisat. İnternet sitelerinde firma isimleri farklı olduğu halde firmamızın markasıyla reklam veren bu firmalar sizleri yanıltabilir. Sizce kötü bir firmayı kim taklit etmek ister.

Su Kaçağı Tespit İşleminde Usta Faktörü

Birçok usta daha kapıdan içeri girmeden kalitesini gösterir. Telefonda anlatılan hizmetin kalitesi evinize gönderdiği servis personeli ile eş değerdir. Basit Didim su kaçaklarını her usta tespit edebilir. Önemli olan tespit edilmesi zor olan kaçakların yerini belirlemektir. Firmamız kendini işinde ispatlamamış personeli servise çıkarmaz. Su tesisat alanında çalışmış personel işe alındıktan sonra firmamızda tecrübeli ustaların yanında en az 1 yıl eğitimini tamamlayıp servise gönderilir.

Kaçak Tespiti Yaparken Ustaların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

 • Su kaçağı sektöründe çalışan ustaların kesinlikle sabırlı ve azimli olması gerekir. Azimli kişiler, sıkıntılı bir kaçak ile karşılaştıklarında hemen o işten vazgeçmezler, aksine azimli olarak su kaçağının nerede olduğunu bulmak için üzerine giderler, kaçağı bulur ve başarılı olurlar.
 • Pis su boruları kontrol ederken, su kaçağı kamerasını borunun içerisine çok yavaş hareketlerle göndermelisiniz. Hızlı geçişler sırasında borularda kırık noktaları gözden kaçırabilirsiniz.
 • Her dairede soğuk ve sıcak su borularına basınç testi yapılması Didim Tıkanık Açma gerekir. Temiz su testi yapılmadan kaçak tespit işlemini sonlandırmak yapılan genel hatalar arasında yer alır. Basınç testi sırasında kullanılan manometre periyodik olarak yenisi ile değiştirilmelidir.
 • Kontroller sırasında atık su borularının eğimsiz olduğu kanaatine varılırsa boru geçiş noktaları tekrar gözden geçirilmelidir. Boru içerisinde su kalması her zaman su sızıntısına yol açmaz.
 • Kullandığınız su kaçağı cihazlarına iyi hakim olmalısınız. Kullanılan cihazlar yurt dışı meşeli olduğundan çalışma frekanslarının doğru değerlerde olduğunu teyit etmeniz gerekir.
 • Kombinin kalorifer borularında termal kamera ile su kaçağı kontrolü Didim Tuvalet açma yapılırken, cihazın renk paletinin gökkuşağı seçili olduğundan emin olun.
 • Boru çatlaklarının yer tespitinde kullanılan dedektörün 512 hz ayarlı olduğunu kontrol edin. Toprak altında bu işlemi yapıyorsanız derinlik mesafesine göre sinyali artırmanız gereklidir.
 • Patlak boru tamiri için kimyasal ilaç kullanılması zorunlu yerlerde tesisat sisteminin kapalı devre olarak çalışması lazımdır. Açık devre tesisat borularında yaptığınız kimyasal uygulama sağlıklı olmaz.
 • Patlak borunun tamiri yapıldıktan sonra farklı bir tesisat kaçağı var mı yok mu görülür, işlem sonlandırılır.

Mutfakta Su Kaçağı Tespiti

Mutfak dolaplarının altında patlayan su borusu alt katın tavanından veya kendi Didim Su Tesisat dairenizin seramik aralarından kendini dışarıya atar.

Banyoda Su Kaçağı Tespiti

Banyolarda genelde duşun altından veya klozetin pis su borusundan kaynaklı didim su kaçakları oluşmaktadır. Müşteriler genelde duşun borusu tıkandığında ucu sivri aletlerle tıkanıklığı açmaya çalıştıklarında boruları delebilir.

Parke Altında Su Kaçağı Tespiti
Kabaran parke belirtilerinde evinizde didim su kaçağı olduğu kesindir. Kalorifer boruları genelde odalarda bulunan parkelerin altından geçmektedir. Böyle bir durumda karşılaştığınızda kombinin suyu sürekli eksilir.

Demir Boru Su Kaçağı Tespiti

Demir borularda herhangi bir çürüme korozyon olmadığı sürece ortalama 30 yıl dayanıklı borulardır. Demir boru döşenmiş eski dairelerde didim su kaçağı tamir işlemi yapılmaz. Tesisat borularının komple değişimi daha sağlıklı olacaktır.

Koridorda Su Kaçağı Tespiti

Banyo ve tuvalete dağıtım borularında dağıtım yapıldığı yerdir koridor. Koridorlarda genelde soğuk ve sıcak didim su kaçağı meydana gelmektedir. Basit tamir işlemiyle sıkıntınız çözülür.

Tuvalet Su Kaçağı Tespiti

Alaturka veya alafranga tuvalet tiplerinde genelde atık su borularında Didim su kaçağı şikayeti oluşur. Eski tip tuvaletlerde çok sık yıkama yapıldığı için fayans derz aralarını kontrol etmenizi öneririm. Derz aralarında yaşanan boşluklar didim su sızıntısı oluşmasına neden olur.

Didim Tesisat; Kameralı su kaçağı ekipmanları ile ileri teknoloji didim su tespit çalışmaları yapmaktadır. Görüntülü su kaçağı hizmetini, sektörde gerek eleman kalitesiyle gerek makine farkıyla veren en iyi firmalar arasındadır. Su sızıntısı didim problemlerinde her daire için farklı çözümler sunan firmamız satış sonrası verdiği hizmet ile kendini kanıtlamış Didim Tesisatçı firmadır.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*