Didim Sıhhi Tesisat-Tamir-Tadilat

Didim Sıhhi Tesisat-Tamir-Tadilat
Didim Sıhhi Tesisat-Tamir-Tadilat

Didim Sıhhi Tesisat-Tamir-Tadilat

Didim Sıhhi Tesisat villa, konut, okul gibi mekânlarda binanın alt yapı aşamasında planlanarak uygulanan bir sistemdir. Kısaca Didim Tesisat boruların bir merkezden kullanma suyu musluklarına zeminde gizli olarak koruyucu kılıf içinde asıl boru hattının çekilme Didim Sıhhi Tesisat-Tamir-Tadilat işlemidir.

İçtiğimiz ve kullandığımız suyun temizliği, tesisatlarımızın pas, kireç ve tortudan korunması, insan sağlığı için çok önemlidir. Mevcut tesisatlarımızda kullandığımız armatürlerin tamiri için bütün evin suyunu kesmek yerine, o hattı kolektörden kapatmak yeterli olacaktır.

Didim Sıhhi Tesisat-Tamir-Tadilat

Didim sıhhi tesisat sistemlerinde banyolardaki her bir terminal kutusu tek bir noktada ayrı ayrı kontrol edilebilir. Özellikle tamiratlarda, banyonun suyu kesilmeden arıza giderilecektir. Kolektör üzerinde her bir hat için mini vana kullanılır. Örnek vermek gerekirse banyodaki lavabonun bataryasında yapılacak bir tamirat için kolektör üzerinde o hatta olan mini vana kapatılır. Bu esnada diğer bataryalarda su kesilmeyecektir.

Uygulaması hızlı ve kolaydır. Kaynak ve lehim gerektirmez. Böylelikle kaynak, montaj, işçilik hatalarına da imkân vermez. Montaj esnasında elektriğe ihtiyaç yoktur. Kangal boru istenen yerden kesilerek su saatinden armatürlere kadar her türlü tesisata tek parça olarak döşenir.

Kalorifer tesisatında olduğu gibi PE-Xb boru, koruyucu spiral boru içinden geçirildiğinden dolayı fayans ve seramikler kırılmadan kolaylıkla değiştirilebilir. Mobil sistem boruları Didim Tesisat yüksek ısı ve basınçlara dayanıklı olduğundan özellikle termosifon hatlarında güvenle kullanılabilir.

Su akıtma ağızları, dairede kullanılan su tüketim yerlerinin tespit edilmesidir. Su tüketim malzemeleri dairenin büyüklüğüne, dubleks ve tripleks gibi Didim Su Tesisat özelliklerine göre değişir. Normal bir dairenin su tüketimi, ıslak hacimlere göre genellikle aşağıdaki gibidir.

Su kullanım yerleri tespit edildikten sonra koruyucu kılıfın çekilmesine başlanır. Koruyucu kılıf tesisatta olabilecek arıza esnasında, tesisatı kırıp dökmeden arızanın rahatlıkla yapılması için kullanılır. Koruyucu kılıf çekilirken kılıfın ezilmemesine dikkat edilmelidir. Koruyucu kılıfın Didim Banyo Tadilatı kırmızı renklisi sıcak su borusu, mavi renkte olanı ise soğuk su borusu için kullanılmalıdır.

3 yorum

  1. Didimde tavsiye edebileceğim profosyonel işinin ehli tek adres şu elektrik ve her konuda bilgi sahibi güvenilir kaliteli hizmet sağlayan tanıdığım tek usta 06 TESİSAT gerçekten bir numara

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*